BETA Počet produktov v kategórii: 2

Subcategories

 • FLC
  FLC

  Účel použitia:

  Kruhové svetlomety BETA sú svetlomety pre výbojky s regulovateľným svetelným zväzkom, od úzkej krivky svietivosti až po širokú, v závislosti od použitého reflektora a polohovaním svetelného zdroja. Sú vhodné na tzv "híbkové osvetlenie". Svetlomety sú určené pre nasvietenie historických budov na zvýraznenie ich architektonických a designových tvarov. Svetlomet BETA Variakolor umožòuje svojimi farebnými filtrami vytvoriť meniace sa ferebné efekty.

  Technický popis:

  Svietidlo sa skladá zo základného telesa vyrobeného zo zliatiny AISi vysokotlakým liatím, svetelnočinnú čast, tvorí reflektor vyrobený z Al plechu s vysokou čistotou povrchu a anodicky leštený. Svetlomet je uzavretý ochranným kaleným sklom upevneným v ráme a skrutkami dotesnený pomocou tesnenia zo silikónovej gumy. Zariadenie na polohovanie svetelného zdroja sa sprístupní po odòatí zadného krytu. Predradníková časťje polohou oddelená od telesa svetlometu z dôvodov tepelných pomerov. Elektrické komponenty sú upevnené na odnímateľnej základovej doske v predradníkovej krabici. Priechodka pre vstup vodičov G 3/8"je z nylonu /max. do priemeru 9 mm/. Povrchová úprava svetlometu je prevedená práškovou čiernou farbou. Pre zamedzenie oslnenia resp. dotvorenia svetelného zväzkuje možné použiť príslušenstvo, clonu a mriežku. Svetlomet BETA Variakolor je vybavený meniteľným filtrom optického agregátu a tým je možné vytvoriť mnohé farebné tóny.

  Technické parametre:

  Napájacie napätie: 230V~, 50 Hz

  Príkon: 35, 70Wa150WMH/HPS,

  Objímka: E27, G12,

  Predradník: indukčný

  Krytie: IP 55

  Trieda ochrany: I.

  Krivka svietivosti: úzka až široká

  Inštalácia a montáž:

  Svetlomet sa upevní na stenu alebo podložku pomocou konzoly, v ktorej sú pripravené otvory na upevòovòovacie skrutky. Po otvorení predradnej škatule sa vovedie pripojovací vodič cez upcháv- kovú priechodku a pripojí sa na pripojovaciu svorkovnicu do 2,5 mm2. Po osadení svetelného zdroja, utesnení a nasmerovaní svetlometu je pripravený k prevádzke.